Kariibi Opaal (Ladina k. – Caribena versicolor)
Kariibi Opaal on kahtlemata maailma üks värvirikkamaid tarantliliike, nagu väljendub ka tema ladinakeelses nimetuses. Ta kasvab kiiresti, mitte ülemäära suureks ning on üldjuhul täismõõdus veidi rohkem kui kahe aastaga. Elu alustab ta metalselt sinise värvusega, mis muutub aegamööda punaste-, roosade- ja lillakate toonidega kaunistatud türkiissiniseks.
Tegemist on, arusaadavalt, ühe populaarseima tarantliliigiga, kuna tarantel on igas värvusetapis silmatorkav ning käsitsemise osas, reeglina, väga leplik. Kariibi Opaal on käsitsemisel väga aktiivne tarantel. Tal on pidevalt kerge jooksusamm sees. Ideaalne valik külmema närviga pidajale kui ka rahulikule koolilapsele!
Pidamine ja käsitsemine:
Kariibi mere saartel, Antillide puudel, elutseva liigina – meeldib talle kui tilgutad iga paari päeva tagant võrgule mõne veetilga või kinnitad veenõu terraariumis kuhugi kõrgemale. Terraariumi niiöelda põrandat puudutab see liik väga harva. Mitmed välismaised lehed väidavad, et see tarantliliik tahab palju niiskust – eksiarvamus, mis võib tarantlile saatuslikuks saada! Kariibi Opaal tunneb ennast kõige paremini kergelt niiskes ning väga hästi ventileeritud keskkonnas.
Kuigi Kariibi Opaal on üldiselt sõbralik, tuleb hoolsalt ikkagi tarantli kätte võtmise protsessi järgida. Käsitsemine on selle liigiga tihtipeale vältimatu, kuna nad on väga uudishimulikud ning ronivad kartmatult mööda su kätt üles. Puude otsas elutseva tarantlina on neil siht silme ees – kõrgemale. Looduses sooritavad nad lühikesi hüppeid oksalt-oksale – olge valmis ning ärge ehmuge.
Kariibi Opaal oma taguosalt karvu lennutada ei saa – karvadel on vaja otsekontakti. Samuti tuleb käsitsemisel jälgida, et tarantel võib oma väljaheidet kuni paarikümne sentimeetri kaugusele heita. Looduses hoiab see kohastumus ta kodupuu puhtana. Terraariumis aga tähendab see, et tarantel valib ühe seina, mida on visuaalselt ilusam aeg-ajalt puhastada.
Toitmisel on soovitatav premium elussööt kas võrgule asetada või hoida söödaputukas pinsettidega tarantlivõrgu läheduses, lastes söödal jalgadega võrgust haarata.
Täiskasvanud Kariibi Opaalile sobib elukohaks 20x20x20(cm) terraarium – see on kõige ruumisäästlikum lahendus. Puudel elutseva liigina on samas ideaalne 20x20x30(cm) terraarium, milles tarantlile rohkem vertikaalset pinda ja Teile rohkem sisustamisruumi. Soovides terraariumit veelgi rikkalikumalt sisustada, võib Kariibi Opaali elama panna ka 30x30x30(cm) terraariumisse.
Küsimustele leiate esmased vastused Korduma Kippuvate Küsimuste lehelt.
Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.